Allianz Türkiye’den Robben’le Hızlı Teklif

Reklam| Gösterim: 3497

Yıllardır ülke futbolumuzun büyük kulüpleri ile adı sık sık anılan ve her transfer döneminde taraftarların hayali olan Arjen Robben, Allianz Türkiye’nin reklamında yer aldı.

Allianz Türkiye, global bir marka olmanın avantajını “Allianz’dan Robben’le Hızlı Teklif” reklamı ile en iyi şekilde önümüze serdi.

Yabancıların Türkçe bir kaç kelime söylemesinden toplum olarak ne kadar hoşlandığımız aşikar.

Bundan dolayı reklamda, Robben’e “Merhaba Türkiye” dedirtmeden de olmazdı.
Belki bir çoğumuz bu reklamın Allianz Genel Merkezi Almanya’da hazırlandığını ve dünyaya her dilde servis edildiğini düşünmüştür. Ama durum pek de düşündüğümüz gibi değil.
Bu reklam Allianz Türkiye tarafından düşünüldü ve çekimleri PURE ajans tarafından Almanya’da Allianz Arena’da yapıldı.

Bir sigorta şirketi reklamında hızlı çalımlar, pozisyon alma, sert bir şut ne alaka diye düşündürse de “sigorta diyip geçme”, “detaylı düşün kardeşim”, “ne aldığının farkına var” gibi mesajları vermek istediği de bariz ortada.
Çalım ve şut gibi kritik hamlelerin yavaş çekimde çekilmesi de hızlı teklif sistemlerinin hızı ile ilgili iddialı olduklarını ifade ediyor. “O kadar hızlıyız ki, daha net görebilmen için kritik hamleleri sana yavaş çekim modunda gösteriyorum” diyor.
Belki zaman planlamasından, belki de esnek hava şartlarından dolayı kışın ortasında aynı reklam yayınına devam ettiği için kabus olarak nitelendirilen dondurma reklamlarından sonra Allianz Türkiye güzel bir iş çıkarmasına karşın bu reklamın televizyon kanallarında yayınlanmaması ve bir dondurma reklamı kadar ön plana çıkarılmaması da ayrı bir eksikliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir