SEO Nedir?

SEO| Gösterim: 3213

SEO nedir?

SEO (Search Engine Optimization)

Türkçe karşılığı ile arama motoru optimizasyonu demektir.

Bildiğiniz üzere internette tüm aramalar arama motorları aracılığı ile yapılmaktadır. Siz de web sitenizde herhangi bir bilgi veya hizmet veriyorsanız, web siteniz ile ilgili anahtar kelimeler arama motorlarında arandığı zaman ilk sayfada ve ilk sıralarda yer almanız sayfanıza gelecek ziyaretçi sayısını gözle görülür bir şekilde arttıracaktır. SEO, bu kapsamda yapılacak tüm site içi ve site dışı çalışmaları kapsamaktadır.

Arama motorlarındaki arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan web siteleri diğer sonuçlara göre kullanıcılar için daha çok güven vermektedir.

SEO çalışmaları web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlamakla beraber, internet dünyasındaki popülerliğinizi de arttırmaktadır.

Örneğin SEO çalışmalarınızı sosyal medya paylaşımlarınız ile forumlarda ve bloglarda web sitenizden bahsedilmesi markanızın değerini arttıracak ve web sitenizin daha çok ziyaret edilmesini sağlayacaktır.

“Ne gerek var? Biz arkadaşlarımızla her gün web sitemize girer, gerekli trafiği sağlarız.” gibi bir hata düşmeyin. Bununla tamamen kendinizi kandırırsınız. Web siteniz için en değerli ziyaretçiler, arama motorlarındaki doğal sonuçlardan gelen ziyaretçilerdir. Çünkü bu tip ziyaretçilerin ziyaret süreleri uzun, sayfanızı hemen kapatma oranı çok düşük olur.

One Response to " SEO Nedir? "

  1. […] sıralandığı organik listede üst sıralara tırmanmak için verilen bir savaştır. SEO hakkında kısa bilgilerin yer aldığı içeriği de okumayı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir